http://besterquartet.com/wp-content/uploads/2013/10/krakoff_285x285.jpg
  • Wydanie
    For tune 2013
  • Nośnik

KUP ALBUM

Bester Quartet
Krakoff

1. Hope
2. Shloymele Liber
3. Ecce Homo
4. Metamorphoses
5. God – Forsaken
6. The Magic Casket
7. Fantasia
8. Solitude
9. The Time Of Freedom
10. Spectre
11. A Devilish A Tale
12. The Colours Of The Heavens

Skład:

Jarosław Bester – akordeon
Jarosław Tyrała – skrzypce
Oleg Dyyak – akordeon, klarnet, duduk, instrumenty perkusyjne
Mikołaj Pospieszalski – kontrabas

Opis

Zespół jest nowym obliczem legendarnego The Cracow Klezmer Band, który powstał w 1997 roku w Krakowie z inicjatywy kompozytora i akordeonisty Jarosława Bestera.
Za sprawą wypracowania oryginalnego, odważnego artystycznie repertuaru, opartego głównie na kompozycjach własnych lub też przygotowanych specjalnie dla tego składu instrumentalnego, zespół nieustannie zdobywa uznanie krytyki muzycznej, jak i publiczności na całym świecie.

W styczniu 2013 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbył się koncert, na którym oprócz materiału z ostatniego albumu “Metamorphoses” zespół wykonał utwory z przygotowanej dopiero płyty z muzyką Mordechaja Gebirtiga (premiera latem 2013 roku), oraz dwie kompozycje z wcześniejszych płyt. Na wydawnictwo składa się płyta DVD (pierwsza w karierze zespołu) zawierająca rejestrację filmową tegoż koncertu, oraz płyta CD z koncertową ścieżką dźwiękową. Zobaczycie Państwo zespół, który wyszedł z knajpek z krakowskiego Kazimierza, po piętnastu latach istnienia zaczarował publiczność zgromadzoną w najbardziej nobliwej polskiej sali koncertowej.