Bester Quartet: The Golden Land
Marek Dusza / Tzadik-Multikulti / Audio

Bester Quartet, znany wcześniej jako The Cracow Klezmer Band, nagrał już dziewięć albumów dla wytwórni Tzadik Records. Najnowszy zawiera interpretacje piosenek "Barda Galicji" - jak nazywano Mordechaja Gebirtiga, stolarza, aktora, ludowego poetę i pieśniarza żydowskiego. Całe życie tworzył na krakowskim Kazimierzu, nie znał nut, jego melodie spisywał muzykolog Juliusz Hoffman.

Złota Kraina
Monika Partyk / Ruch Muzyczny

Po pięcioletniej przerwie, podczas której The Cracow Klezmer Band przeobrażał się stylistycznie, personalnie i formalnie w Bester Quartet, zespół z nawiązką nadrabia zaległości wydawnicze.
W zeszłym roku ukazała się płyta Metamorphoses, w obecnym - już dwie: Krakoff, czyli rejestracja filmowa i dźwiękowa - w postaci DVD i CD - styczniowego koncertu w Filharmonii Narodowej (głównie z utworami z Metamorphoses) oraz CD z zupełnie nowym materiałem - The Golden Land.

Złota kraina Bester Quartet w Studio Lutosławskiego – Maciej Nowotny / Jazzarium

W niedzielę 21 lipca 2013 w Studio Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego na warszawskim Mokotowie dał koncert Bester Quartet. Zespół znany do 2012 roku jako The Cracow Klezmer Band wydał właśnie swoją kolejną, dziewiątą płytę zatytułowaną “The Golden Land” zawierającą muzykę inspirowaną piosenkami żydowskiego barda Mordechaja Gebirtiga.
 Strona 1 z 7  1  2  3  4  5 » ...  Ostatnia » 

Najbliższe
Koncerty